Odposlechy mobilu jsou čím dál častější, přečtěte si například tento článek.
Rebece Brooksové obviněné v kauze nelegálních odposlechů nabízel pomoc i premiér Blair
Na několik týdnů se zřejmě protáhne obhajoba kdysi nejvlivnější postavy britského bulváru Rebeky Brooksové. Ta čelí obvinění v procesu kolem ilegálních odposlechů britských celebrit a obětí trestných činů.
Novinkou je zjištění, že Brooksové nabídl pomoc bývalý premiér Tony Blair. U londýnského soudu zaznělo, že se Blair spojil s Rebekou Brooksovou ještě 6 dnů před jejím zatčením.
Údajně přišel s nabídkou, že Brooksové a mediálnímu magnátovi Rupertu Murdochovi bude pomáhat coby neoficiální poradce. Šéfku koncernu News International vyzval, aby vytrvala s tím, že hon na její osobu pomine.
Rebekah Brooksová, která se přátelila i s nynějším premiérem Davidem Cameronem, popírá porušení zákona v případu, který otřásl ostrovními médii. Čelí obvinění z účasti na spiknutí s cílem „nabourávat se“ do hlasových schránek, korumpovat veřejné činitele a mařit výkon spravedlnosti.
Zajímá vás jak probíhá odposlech hovorů?
Němečtí zpravodajci nahráli hovor Clintonové i Kerryho: Prý náhodou!Německá zpravodajská služba (BND) nahrála v roce 2013 rozhovor amerického ministra zahraničí Johna Kerryho. Dříve zase nahrála Hillary Clintonovou. Vzájemné rozpory ohledně odposlechů, které vyšly najevo v posledních letech, můžou dále poškodit (ne)důvěru mezi USA a Německem, která je již nalomená od jiné nedávné špionážní aféry. Ovšem ze strany USA.
Německá zpravodajská služba (BND) nahrála v roce 2013 rozhovor amerického ministra zahraničí Johna Kerryho. Dříve zase nahrála Hillary Clintonovou. Vzájemné rozpory ohledně odposlechů, které vyšly najevo v posledních letech, můžou dále poškodit (ne)důvěru mezi USA a Německem, která je již nalomená od jiné nedávné špionážní aféry. Ovšem ze strany USA.
Slova Clintonové pronesená na palubě vládního letounu v rozhovoru s bývalým generálním tajemníkem OSN Kofi Annanem byla nahrána v roce 2012. Následně se opět nedopatřením podařilo nahrát hovor nástupce Clintonové – Johna Kerryho. Údajně byly tyto rozhovory nahrány neúmyslně. A dalším nedopatřením záznamy nebyly smazány. Může to být náhoda?
Německá opozice nyní požaduje po vládě bezvýhradné vysvětlení špionáže vůči spojencům. „Je nepochopitelné, že teprve po více než roce intenzivních diskusí o aféře kolem NSA se dovídáme, že i naše vlastní zpravodajské služby aktivně špehovaly spojenecké státy,“ řekla politička Simone Peterová. Vztahy USA a Německa se tak můžou poškodit ještě více.
Loni totiž vyšlo najevo, že americká NSA monitorovala elektronickou komunikaci statisíců lidí po celém světě, mimo jiné i mobilní telefon německé kancléřky Angely Merkelové.
Dle dostupných zpráv chtějí Spojené státy nové informace o odposleších Clintonové a Kerryho využít ve stávající aféře amerických špionáží na území Německa. Nahrávka telefonátu Clintonové je Dle nich dokladem, že systematické špionážní akce probíhaly oboustranně.
Sledujte náš web, abyste věděli, jak funguje odposlouchávání mobilních telefonů.
Myslíte, že by se vám hodila fotopast na zloděje?? Na této stránce se o nich dozvíte vše důležité.